20 Απριλίου 2024
13.9 C

ΑΟΚ ΠΑΕ Κέρκυρα | Φιλική νίκη (2-0) επί του Απόλλωνα Λάρισας με σκόρερ τον Γεωργακόπουλο

Φιλική νίκη με σκορ 2-0 σημείωσε η ομάδα της ΑΟΚ ΠΑΕ Κέρκυρα επί του Απόλλωνα Λάρισας, το απόγευμα της Κυριακής, στο Εθνικό Αθλητικό Κέντρο του νησιού.

Η εμφάνιση της ομάδας του Δημήτρη Σπανού δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, καθώς ήταν εμφανής η κόπωση από τις σκληρές προπονήσεις όλο το προηγούμενο διάστημα. Οι «Φαίακες» ωστόσο, έφτασαν στη νίκη χάρη σε δύο τέρματα του Κώστα Γεωργακόπουλου στο φινάλε του ματς και συγκεκριμένα στο 86’ και στο 88’.

Ο τεχνικός της ομάδας της ΑΟΚ ΠΑΕ Κέρκυρα ξεκίνησε τη φιλική αναμέτρηση με τον Απόλλωνα Λάρισας με τον Κουτζαβασίλη κάτω από τα δοκάρια και τους Σπίνουλα, Βέρτζο, Ιωάννου, Αναστασίου, Νίκο Κρητικό, Νίκιτς, Κόντο, Αποστολίδη, Βίλα και Τουράμ. Στο ημίχρονο ο Αναστασόπουλος πέρασε στη θέση του Νίκιτς και ο Ζορμπάς σ’ αυτή του Αποστολίδη. Στο τελευταίο 20λεπτο της αναμέτρησης αγωνίστηκαν και οι Αθανασόπουλος, Παναγιωτίδης, Θεοδωράκης, Βλάχος, Σανδραβέλης, Ινάσιο, Στέλιος Κρητικός, Μινγκάσος και Γεωργακόπουλος.

Κέρκυρα: Ηττήθηκαν τα “λιονταρια” του 4ου ΓΕΛ

Πάλεψαν τα "λιονταρια" του 4ου ΓΕΛ αλλά ηττήθηκαν από την Χαλκίδα με 71 - 63 στους 8 του σχολικού...