Start Media TV | Ράδιο Κέρκυρα 100,1

25 Απριλίου 2024
17.9 C
Corfu

Α.Σ. Κέρκυρας Shotokan Karate | Δύο μετάλλια & ισάριθμες τέταρτες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Με δύο μετάλλια και ισάριθμες τέταρτες θέσεις στις αποσκευές τους επέστρεψαν από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καράτε Open Series 2018, το οποίο διεξήχθη στη Λαμία, οι αθλητές του Αθλητικού Συλλόγου Κέρκυρας Shotokan Karate.

Ακολουθήστε το Start Media στο Google News!

Συγκεκριμένα, ο Σπύρος Περδικομάτης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Kumite Εφήβων, ενώ η Μαγδαληνή Βαρότση κρέμασε στο στήθος της το χάλκινο μετάλλιο στο Kumite για αθλητές 10 ετών.

Επίσης, η Δήμητρα Γαγγά και ο Ανδρέας Μοσκάτ κατέλαβαν την 4η θέση στο Kumite νεανίδων και αθλητών 11 ετών, αντίστοιχα.

Ο Αθλητικός Σύλλογος Κέρκυρας Shotokan Karate, ο οποίος εδρεύει στο Μαντούκι,  συμμετείχε στους αγώνες του Πανελληνίου Πρωταθλήματος στη Λαμία συνολικά με δέκα αθλητές και αθλήτριες, τους οποίους καθοδήγησε ο προπονητής, Κωνσταντίνος Περδικομάτης.