11 Μαΐου 2024
15.9 C
Corfu

Φαίακας Basket Club | Ήττα (73-65) και στον Βόλο από τη Νίκη

Μία ακόμα ήττα γνώρισε η ομάδα του Φαίακα Basket Club στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής μπάσκετ ανδρών, καθώς αυτή τη φορά ηττήθηκε στον Βόλο από την τοπική Νίκη με 73-65.

Ακολουθήστε το Start Media στο Google News!

Η ομάδα του Άκη Γεωργίου διεκδίκησε επί ίσοις όροις τη νίκη, στο παιχνίδι της 17ης αγωνιστικής, όμως “πλήρωσε” το πολύ κακό β’ ημίχρονο που έκανε, καθώς… πέταξε στα σκουπίδια το +9 που είχε στο φινάλε του α’ ημιχρόνου.

Νίκας με 14π. και Περούλης με 13π. ήταν οι πρώτοι σκόρερ για τον Φαίακα.

Νίκη Βόλου (Γιασάρης – Στρατίκης): Καραγεώργος, Βερτζάγιας, Καρπέτης, Αναγνωστόπουλος 3(1), Γιωτόπουλος 12 (4), Κουτίνας 27 (1), Τσαβές 2, Τασιούδης 14, Τσώλης 6, Τάσσος 9 (1), Διγενής
Φαίακας Κέρκυρας (Γεωργίου): Κατέχης, Γρίψιος 2, Ματενίδης 9 (1), Νεδέλκος 6 (1), Σιώπης 8 (2), Πεταλωτής 8, Περούλης 13 (2), Νίκας 14 (2), Αυγερινός, Χατζόπουλος 2, Ταουσάνης 3.

Β’ εθνική (2ος όμιλος)
17η αγωνιστική

Φίλιππος Βέροιας-Ερμής Λαγκαδά 65-58
Κυριακή 10 Φεβρουαρίου
Γέφυρα-Ανατόλια 68-76
Αγρίνιο- Χαλκηδόνα / Προποντίς 79-80 (71-71 κ.α.)

Τελευταία Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης στη Χίο: Η συνεχής επένδυση στις Ένοπλες Δυνάμεις είναι στρατηγική επιλογή

Ο πρωθυπουργός παρέστη στη δοξολογία των Ενόπλων Δυνάμεων μαζί με τον Αρχηγό του Γενικού Επιτελείου Εθνικής Άμυνας Στρατηγό Δημήτριο...