19 Απριλίου 2024
10.9 C

Κύπελλο ΕΠΣΚ |Πέρασαν τα φαβορί… χωρίς εκπλήξεις

Ολοκληρώθηκε την Κυριακή το απόγευμα η α΄ φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΚ με επτά παιγνίδια στους δυο ομίλους. Τα φαβορί πέρασαν στην επόμενη φάση ενώ στα δυο πιο σημαντικά παιγνίδια ανάμεσα σε ομάδες της Α1 οι γηπεδούχοι Οδυσσέας και ΟΦΑΜ πήραν εύκολα την πρόκριση. Δυο παιγνίδια δεν είχαν νικητή στην κανονική διάρκεια, αυτό ανάμεσα σε Ομόνοια και Αναγέννηση Περιβολίου, ήταν 2-2, με τους φιλοξενούμενους να κερδίζουν 2-4 στην παράταση. Στο άλλο ματς είχαμε και πέναλτι αφού στην κανονική διάρκεια Άγ. Δέκα και Κανάλια είχαν πετύχει από τέσσερα τέρματα, δεν άλλαξε το σκορ στην παράταση αλλά στη διαδικασία των πέναλτι τα Κανάλια ήταν οι τελικοί νικητές.

Πέρασαν ΑΕΛευκίμμης, Κρόνος, Θιναλιακός, Αστέρας Πετριτή, Ολυμπιάδα, Κάβος, Οδυσσέας, Αυγερινός, ΟΦΑΜ, Αναγέννηση Περιβολίου, Νέος 2017, Κανάλια, Όλυμπος, Μ. Αλέξανδρος, Αρίλλας, Βολίδα, ΑΕ Φαιάκων, Φαίακας Μαραθιά.