Η 9η αγωνιστική των τοπικών πρωταθλημάτων ξεκίνησε το Σάββατο και θα ολοκληρωθεί την Κυριακή χωρίς την μεγάλη έκπληξη.  Στην Α1 ο Θιναλιακός ζορίστηκε από τον Αστέρα Λιαπάδων που ισοφάρισε σε 1-1, αλλά η ομάδα της Αχαράβης καλύτερη μπόρεσε να πάρει το ματς, ενώ στον Πετριτή με γκολ των Ασπιώτη 43΄, Σιμτσάκη 75΄και Γεωργοπάλη Χρ. στο 90΄ εύκολα κέρδισε την Βολίδα. Νίκη ανάσα για Ατρόμητο Στρογγυλής επί της Ολυμπιάδας, μια νίκη μετά από έξι αγωνιστικές.

Στην Α΄ κατηγορία ο Όλυμπος με τρία γκολ του Τζήλιου και ένα του Πατέλη (όλα στο β΄ ημίχρονο), κέρδισε την ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων ενώ ο Νέος 2017 αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ νίκησε στο τέλος τα Μωραΐτικα και έμεινε η διαφορά των 4 βαθμών στην κορυφή. Πρώτη νίκη για τον Ατρόμητο Άφρας. Τέλος στη Β΄κατηγορία οι Βιταλάδες εύκολα νίκησαν τα Σφακερά.

Οι σημερινοί αγώνες και οι βαθμολογίες ως τώρα:

 

Α1′  ΕΠΣΚ

Αποτελέσματα – πρόγραμμα (9η αγων.)

Σάββατο 1 Δεκεμβρίου 2018

Ατρόμητος Στρογγυλής – Ολυμπιάδα                    2-0

Αστέρας Πετριτή – Βολίδα                                          3-0

Θιναλιακός – Αστέρας Λιαπάδων                             2-1

Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2018

15:00 Αναγέννηση Περιβολίου – Αχιλλέας Νυμφών

12:00 Αυγερινός Βαλανειού – Παξοί

15:00 Οδυσσέας Αυλιωτών – ΟΦΑΜ

15:00 Κοντόκαλι – Κάβος

 

Βαθμολογία
Θιναλιακός                                        25
Αστέρας Πετριτή                             20

ΟΦΑΜ                                                  19
Οδυσσέας                                           19
ΑΟ Παξοί                                             11*

Αχιλλέας Νυμφών                           11

Βολίδα                                                                 11
ΑΟ Κάβος                                            11

Αστέρας Λιαπάδων                        10
Ατρομ.  Στρογγυλής                        10

Αναγ. Περιβολίου                           9*
Ολυμπιάδα                                        8

Αυγερινός Βαλανειού                   0
ΑΟ Κοντόκαλι                                   0

*Έχουν 1 ματς λιγότερο

 

Α  ΕΠΣΚ

Αποτελέσματα – πρόγραμμα (9η αγων.)

Σάββατο 1 Δεκεμβρίου 2018

Όλυμπος – Κένταυρος Αρίλλας                  4-0

ΑΕ Φαιάκων – Ομόνοια                                                1-0

Ατρόμητος Άφρας – Εθν. Περουλάδων 2-1

Νέος 2017 – Αστέρας Μωραϊτίκων           4-2

Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2018

15.00 Κεραυνός Αγ. Νικολάου – ΑΕ Καναλίων

15.00 Ηρακλής Αγ. Δέκα – Μ. Αλέξανδρος

15.00 Δίας Κασσιόπης – Μπενίτσες

 

Βαθμολογία

Όλυμπος                                              23

Νέος 2017                                           19

ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων             13

ΑΕ Φαιάκων                                       13

ΑΕ Καναλίων                                     12

Κεραυνός Αγ. Νικολάου                               12

Μ. Αλέξανδρος                                                12

Ομόνοια                                              12

Δίας Κασσιόπης                                               11

Αστέρας Μωραΐτικων                   11

ΑΠΣ Μπενίτσες                                 10

Ηρακλής Αγίων Δέκα                     8

Ατρόμητος Άφρας                           4

Εθνικός Περουλάδων                    4

 

 

Β’  ΕΠΣΚ

Αποτελέσματα – πρόγραμμα (9η αγων.)

Σάββατο 1 Δεκεμβρίου 2018

Ποσειδών Βιταλάδων – Ηρ. Σφακερών                  3-1

Θύελλα – Κεραυνός Δραγωτινών

Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2018

18:00 Κασσιόπη – ΠΑΟΚ

11:00 ΑΟ Φαίαξ – ΓΕΘ

11:00 Κεραυνός Ποταμού – Αετός Αγ. Αθανασίου

11:00 ΓΕΠ – Βασιλάτικα

Ρεπό: Αστέρας Σπαρτύλας

 

Βαθμολογία

ΓΕ Παλαιοκαστριτών                      21

Φαίακας Μαραθιά                         19

ΑΟ Κασσιόπης                                  18

Ποσειδώνας Βιταλάδων                               17

ΑΟ Βασιλάτικα                                 14

ΠΑΟΚ                                                    14

Κεραυνός Ποταμού                        10

Θύελλα                                                                9

Ηρακλής Σφακερών                       9

ΓΕΘ                                                        5

Αστέρας Σπαρτύλα                         3

Αετός Αγ. Αθανασίου                    1

Κεραυνός Δραγωτινών                 1