Στα Σαββατιάτικα ματς της 18ης αγωνιστικής είχαμε νίκες των γηπεδούχων στην Α1 και χωρίς νικητή το ντέρμπι της Α΄. Για την Α1 ο ΟΦΑΜ πήρε το γειτονικό ντέρμπι με τον Ατρόμητο Στρογγυλής, ενώ ο Θιναλιακός δεν συνάντησε αντίσταση κόντρα στη Βολίδα και ο Οδυσσέας εύκολα επιβλήθηκε της Αναγέννησης.

Στην Α΄ κατηγορία σε ένα μέτριο ποιοτικά ματς, δεν είχαμε νικητή, η ΑΕ Φαιάκων προηγήθηκε στο 38΄με τον Σότα και ο Όλυμπος ισοφάρισε με το Σουρδή στο 92΄. Στα άλλα ματς σπουδαία νίκη πέτυχαν τα Μωραΐτικα, ενώ Μπενίτσες και Αγ. Νικόλαος τα μοιράστηκαν όλα. Τέλος στη Β΄ τα Σφακερά πήραν διπλό από τα Δραγωτινά, ενώ οι Βιταλάδες νίκησαν τον Ποταμό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου και οι βαθμολογίες μετά από αυτά:

 

Α1  ΕΠΣΚ

Αποτελέσματα – πρόγραμμα (18η αγωνιστική)
Σάββατο 9/2/2019 ώρα 15:00

ΟΦΑΜ-Ατρόμητος Στρογγυλής 4-3
Θιναλιακός-Βολίδα                        3-0

Οδυσσέας – Αναγ. Περιβολίου 4-0
Κυριακή 10/2/2019 ώρα 15:00

Αστέρας Λιαπάδων-Αχιλλέας Νυμφών
Κοντόκαλι-Ολυμπιάδα
Κάβος-Παξοί  γηπ. Περιβολίου 12:00
Αυγερινός Βαλανειού-Αστέρας Πετριτή

 

Βαθμολογία
Θιναλιακός                                        46*
ΟΦΑΜ                                                  46
Αστέρας Πετριτή                             44

Οδυσσέας                                           39

ΑΟ Παξοί                                            24***

Αναγ. Περιβολίου                           23

Βολίδα                                                                 22*
Αχιλλέας Νυμφών                           20

ΑΟ Κάβος                                            19

Ατρομ.  Στρογγυλής                        17

Αυγερινός Βαλανειού                   14

Αστέρας Λιαπάδων                        13*
Ολυμπιάδα                                        12*

ΑΟ Κοντόκαλι                                   1

*Έχουν  ματς λιγότερο

 

Α  ΕΠΣΚ

Αποτελέσματα – πρόγραμμα (18η αγωνιστική)
Σάββατο 9/2/2019 ώρα 15:00

Μπενίτσες-Κεραυνός Αγ. Νικολάου       2-2
Αστέρας Μωραϊτίκων-Μ.Αλέξανδρος   3-1

Ατρόμητος Άφρας-Κανάλια                       0-2

ΑΕ Φαιάκων-Όλυμπος                                   1-1

Κυριακή 10/2/2019 ώρα 15:00

Εθνικός Περουλάδων-Ομόνοια
Νέος 2017-ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων       17:30

Δίας Κασσιόπης-Ηρακλής Αγ. Δέκα

Βαθμολογία

Όλυμπος                                              44

Νέος 2017                                           37

ΑΕ Καναλίων                                     33

Κεραυνός Αγ. Νικολάου                               32

ΑΕ Φαιάκων                                       31

ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων             24

Μ. Αλέξανδρος                                                22

Ομόνοια                                              21

ΑΠΣ Μπενίτσες                                 21

Δίας Κασσιόπης                                               20

Αστέρας Μωραΐτικων                   20

Ηρακλής Αγίων Δέκα                     18

Εθνικός Περουλάδων                    10

Ατρόμητος Άφρας                           6

 

Β’  ΕΠΣΚ

Αποτελέσματα – πρόγραμμα (18η αγωνιστική)
Σάββατο 9/2/2019 ώρα 15:00

Κερ. Δραγωτινών – Ηρακλής Σφακερών                0-1
Ποσειδών Βιταλάδων – Κερ. Ποταμού   2-0

Θύελλα – ΠΑΟΚ                               17:30

Κυριακή 10/2/2019 ώρα 11:00

ΓΕΠ- Αετός Αγ. Αθανασίου
Βασιλάτικα – ΓΕΘ            15:30
Αστέρας Σπαρτύλα – ΑΟ Κασσιόπη

Ρεπό Φαίακας Μαραθιά

 

Βαθμολογία

Φαίακας Μαραθιά                         46

ΓΕ Παλαιοκαστριτών                      45

ΠΑΟΚ                                                    33

ΑΟ Βασιλάτικα                                 32

Ποσειδώνας Βιταλάδων                               29

ΑΟ Κασσιόπης                                  28

Ηρακλής Σφακερών                       27

Θύελλα                                                                24

Κεραυνός Ποταμού                        16

Αστέρας Σπαρτύλα                         9

ΓΕΘ                                                        8

Αετός Αγ. Αθανασίου                    7

Κεραυνός Δραγωτινών                 1