Στους αγώνες του Σαββάτου της 24ης αγωνιστικής ο Αστέρας Λιαπάδων είναι ο κερδισμένος που νίκησε 1-0 εκτός έδρας της Βολίδα, ενώ χαμένοι είναι η Ολυμπιάδα που έχασε εντός έδρας από τον Οδυσσέας και ο Κάβος που έχασε από τον ΟΦΑΜ εντός έδρας

Στους Καστελλάνους Μέσης πριν την έναρξη του ματς οι παίκτες των Λιαπάδων πρόσφεραν ένα χρηματικό ποσό που μάζεψαν για ενίσχυση του Ι. Πάγκαλη που κτύπησε πολύ άσχημα και χειρουργήθηκε μια βδομάδα πριν, ενώ όλη η αποστολή, παίκτες, προπονητές και παράγοντες πλήρωσαν εισιτήριο για το ματς, αφού τα έσοδα θα πάνε και αυτά στο Γιάννη δείχνοντας ανθρωπιά και αλληλεγγύη και το δρόμο για την αλληλοβοήθεια που πρέπει να υπάρχει σε τέτοιες περιπτώσεις.

Στους Καρουσάδες είχαμε δυο κόκκινες για τους γηπεδούχους (Κοσκινάς, Κομηνός) και ένταση στο τέλος του ματς, αλλά με παρέμβαση των ψυχραιμότερων ευτυχώς «έσβησε» η φωτιά που πήγε να ανάψει.

Στην Α κατηγορία όπως αναμενόταν ο Νέος 2017 εύκολα νίκησε την Ομόνοια, χωρίς νικητή το ματς Εθνικού – Μπενιτσών, ενώ η Θύελλα για την Β΄ κατηγορία πήρε τη νίκη στην Αχαράβη από την ΓΕΘ. Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου (Μ. Αλέξανδρος-Άφρα το ματς είναι σε εξέλιξη) και οι βαθμολογίες:

 

Α1  ΕΠΣΚ

Αποτελέσματα – πρόγραμμα (24η αγων.)

Σάββατο 30/3/2019

Αναγέννηση Περιβολίου –Αυγερινός     0-0

Ολυμπιάδα – Οδυσσέας Αυλιωτών         0-2

Βολίδα – Αστέρας Λιαπάδων                     0-1

ΑΟ Κάβος – ΟΦΑΜ                                          1-2

Κυριακή 31/3/2019 ώρα 13:00

Αστέρας Πετριτή  – Ατρόμητος Στρογγυλής

Αχιλλέας Νυμφών – ΑΟ Κοντόκαλι          16:00

ΑΟ Παξοί – Θιναλιακός

 

Βαθμολογία
Θιναλιακός                                        62

Αστέρας Πετριτή                             60

ΟΦΑΜ                                                  58

Οδυσσέας                                           45

ΑΟ Παξοί                                             34

Αναγ. Περιβολίου                           32

Ατρομ.  Στρογγυλής                        29

Αστέρας Λιαπάδων                        28

ΑΟ Κάβος                                            26

Αχιλλέας Νυμφών                           25

Βολίδα                                                                 25

Ολυμπιάδα                                        21

Αυγερινός Βαλανειού                   21

ΑΟ Κοντόκαλι                                   4

*Ο Κάβος έχει ένα μηδενισμό και -3 βαθμούς

 

Α  ΕΠΣΚ

Αποτελέσματα – πρόγραμμα (24η αγων.)

Σάββατο 30/3/2019

Ομόνοια – Νέος 2017                                     2-5

Εθνικός Περουλάδων – Μπενίτσες          2-2

Μ. Αλέξανδρος – Ατρόμητος Άφρας

Κυριακή 31/3/2019 ώρα 16:00

Όλυμπος – Κερ. Αγ. Νικολάου

Ηρακλής Αγ. Δέκα –ΑΕ Φαιάκων

ΑΕ Καναλίων – Δίας Κασσιόπης

ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων – Αστ. Μωραΐτικων

 

Βαθμολογία

Όλυμπος                                              59

Νέος 2017                                           55

Κεραυνός Αγ. Νικολάου                               42

ΑΕ Φαιάκων                                       42

ΑΕ Καναλίων                                     40

ΑΠΣ Μπενίτσες                                 31

Δίας Κασσιόπης                                               30

Μ. Αλέξανδρος                                                28

ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων             26

Αστέρας Μωραΐτικων                   25

Ομόνοια                                              24

Ηρακλής Αγίων Δέκα                     22

Εθνικός Περουλάδων                    20

Ατρόμητος Άφρας                           09

 

 

Β’  ΕΠΣΚ

Αποτελέσματα – πρόγραμμα (24η αγων.)

Σάββατο 30/3/2019

ΓΕΘ – Θύελλα                                                    1-2

Κυριακή 31/3/2019 ώρα 12:00

Κεραυνός Ποταμού – ΑΟ Κασσιόπης

Φαίαξ – Ποσειδών Βιταλάδων

Αετός Αγ. Αθανασίου – Βασιλάτικα

Ηρακλής Σφακερών – ΓΕΠ

Κερ. Δραγωτινών – Αστ. Σπαρτύλα

 

Βαθμολογία

ΓΕ Παλαιοκαστριτών                      60

Φαίακας Μαραθιά                         57

ΠΑΟΚ                                                    45

Ποσειδώνας Βιταλάδων                               41

ΑΟ Κασσιόπης                                  38

ΑΟ Βασιλάτικα                                 38

Θύελλα                                                                37

Ηρακλής Σφακερών                       32

Κεραυνός Ποταμού                        22

Αστέρας Σπαρτύλα                         15

ΓΕΘ                                                        14

Αετός Αγ. Αθανασίου                    7

Κεραυνός Δραγωτινών                 1