Η 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος ξεκίνησε το Σάββατο 3/11 με τα φαβορί στην Α1 κατηγορία να κερδίζουν εύκολα τα ματς. Στο πιο αμφίρροπο ματς ο ΟΦΑΜ με δυο γκολ του Χαρβαλιά και ένα του Ερ. Κουρή νίκησε στη Στρογγυλή τον Ατρόμητο, ενώ λίγο πιο κάτω ο Αστέρας Πετριτή με τον Β. Ξάνθη που επέστρεψε στον πάγκο εύκολα με 6-0 επιβλήθηκε του Αυγερινού. Τέλος η Ολυμπιάδα δεν δυσκολεύτηκε να επιβληθεί με 3-0 του Κοντοκαλίου.

Στην Α κατηγορία ο Όλυμπος καταιγιστικός νίκησε 5-1 την ΑΕ Φαιάκων, ενώ νίκες είχαμε για τους γηπεδούχους Ομόνοια και Ηρακλή Αγ. Δέκα.

Στην Β΄ κατηγορία η ΓΕΠ συνέχισε το εντυπωσιακό της σερί εύκολα με 7-0 συνέτριψε στην κοινή έδρα με τον Αετό (γήπεδο Σκριπερού) και διατηρεί το απόλυτο, αφού τα Βασιλάτικα έμειναν στο 1-1 με την ΓΕΘ.

Αναλυτικά αποτελέσματα Σαββάτου, πρόγραμμα Κυριακής και οι βαθμολογίες όπως ε΄χουν διαμορφωθεί:

 

Α1′  ΕΠΣΚ

Αποτελέσματα – Πρόγραμμα  (5η αγων.)

Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2018

Ατρόμητος Στρογγυλής – ΟΦΑΜ              0-3

Ολυμπιάδα – Κοντόκαλι                              3-0

Αστέρας Πετριτή – Αυγερινός                    6-0

Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2018

13:00 Παξοί – Κάβος

15.15 Βολίδα – Θιναλιακός

15.15 Αναγ. Περιβολίου – Οδυσσέας

15.15 Αχιλλέας  – Αστέρας Λιαπάδων

 

Α1 Βαθμολογία ( 5 αγων.)
ΟΦΑΜ                                     13
Οδυσσέας                               12
Αστέρας Πετριτή                     11

Θιναλιακός                              10
Βολίδα                                      9
Αναγ. Περιβολίου                    7
Ολυμπιάδα                             7

Ατρομ.  Στρογγυλής                6
ΑΟ Κάβος                                6
Αχιλλέας Νυμφών                   4
ΑΟ Παξοί                                 4
Αστέρας Λιαπάδων                 0
Αυγερινός Βαλανειού             0
ΑΟ Κοντόκαλι                          0

 

 

 

Α  ΕΠΣΚ

Αποτελέσματα – Πρόγραμμα  (5η αγων.)

Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2018

Ομόνοια – Εθνικός Περουλάδων                               2-1

Ηρακλής Αγ. Δέκα – Δίας Κασσιόπης      1-0

Όλυμπος – ΑΕ Φαιάκων                                 5-1

Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2018

15.15 Κεραυνός Αγ. Νικολάου – Μπενίτσες

15.15 Κένταυρος Αρίλλας – Νέος 2017

15.15 Μ. Αλέξανδρος – Αστέρας Μωραϊτίκων

17.30 ΑΕ Καναλίων – Ατρόμητος Άφρας

 

Βαθμολογία (4 αγώνες)

Όλυμπος                                              13

Νέος 2017                                           10

Κεραυνός Αγ. Νικολάου                           9

Ομόνοια                                              8

Ηρακλής Αγίων Δέκα                     7

Δίας Κασσιόπης                                               7

ΑΕ Καναλίων                                     7

Μ. Αλέξανδρος                                                7

ΑΕ Φαιάκων                                       6

ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων             6

ΑΠΣ Μπενίτσες                                 5

Αστέρας Μωραΐτικων                   3

Ατρόμητος Άφρας                           0

Εθνικός Περουλάδων                    0

 

 

Β’  ΕΠΣΚ

Αποτελέσματα – Πρόγραμμα  (5η αγων.)

Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2018

Αετός Αγ. Αθανασίου – ΓΕΠ        0-7

ΓΕΘ – Βασιλάτικα                            1-1

Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2018

11.00 Κασσιόπη – Αστέρας Σπαρτύλας

11.30 Ηρακλής Σφακερών – Κεραυνός Δραγωτινών

11.30 ΠΑΟΚ – Θύελλα

11.30 Κεραυνός Ποταμού – Ποσειδών Βιταλάδων

Ρεπό: ΑΟΚ Φαίαξ

 

Βαθμολογία (5 αγώνες)

ΓΕ Παλαιοκαστριτών                      15

Φαίακας Μαραθιά                         10

ΑΟ Βασιλάτικα                                 10

Κεραυνός Ποταμού                        7

Ποσειδώνας Βιταλάδων                               7

ΑΟ Κασσιόπης                                  6

Θύελλα                                                                6

ΠΑΟΚ                                                    5

Ηρακλής Σφακερών                       3

ΓΕΘ                                                        2

Αετός Αγ. Αθανασίου                    1

Κεραυνός Δραγωτινών                 1

Αστέρας Σπαρτύλα                         0