29 Μαρτίου 2024
11.9 C

Εκτός έδρας νίκη η ΑΕΛ 4-0, ο Κρόνος έμεινε στο 0-0

Για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής, οι ομάδες μας έπαιξαν εκτός έδρας με την Λευκίμμη να είναι σαρωτική και να περνάει από το Κομπότι με νίκη 4-0 επί του ΑΟ Φλωριάδας ενώ ο Κρόνος δεν μπόρεσε στη Σιάτιστα, έμεινε στο 0-0 και είναι η τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία για την ομάδα των Αργυράδων.

Η Λευκίμμη στην Άρτα πετυχαίνοντας από δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο, πήρε πολύ εύκολα αυτό που ήθελε. Με τη συμπλήρωση του ημιώρου ο Σελμανάι έκανε το 1-0, ενώ λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο Κιπτίου διπλασίασε τα τέρματα για την ΑΕΛ. Στην επανάληψη, στο ξεκίνημα ο Σελμανάι είχε δοκάρι, αλλά στη συνέχεια ο Βαρούχας έκανε το 0-3 και στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Τσεβανέδης το τελικό 0-4.

Ο Κρόνος έχοντας έξι σημαντικές απουσίες και με αναγκαστική αλλαγή τον Κοιλιάρα δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στη Σιάτιστα παρότι ήταν καλύτερος, πιο επιθετικός και έδειξε στοιχεία πολύ καλής ομάδας. Θα μπορούσε να φύγει με το τρίποντο αν το δοκάρι δεν σταμάταγε προσπάθεια του Βλάσση δέκα λεπτά πριν το τέλος του παιγνιδιού.