Ολοκληρώθηκε η 5η αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες των τοπικών πρωταθλημάτων με αρκετές αλλαγές στους βαθμολογικούς πίνακες.

Στην Α1 κατηγορία ο Θιναλιακός που πέρασε εύκολα από τους Καστελλάνους Μέσης κερδίζοντας 3-0 τη Βολίδα έπιασε κορυφή αφού την ίδια ώρα ο Οδυσσέας έχανε βαθμούς στο Περιβόλι, ενώ ο ΟΦΑΜ είχε κερδίσει από το Σάββατο.

Στην Α΄ κατηγορία έχασε ο Νέος βαθμούς εκτός έδρας από τον Αρίλλα με αποτέλεσμα ο Όλυμπος να μείνει μόνος επικεφαλής στο βαθμολογικό πίνακα, ενώ στη Β΄ κατηγορία η ΓΕΠ είναι η μόνη ομάδα που έχει το απόλυτο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογικοί πίνακες στις τρεις κατηγορίες:

 

Α1′  ΕΠΣΚ

Αποτελέσματα – Πρόγραμμα  (5η αγων.)

Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2018

Ατρόμητος Στρογγυλής – ΟΦΑΜ              0-3

Ολυμπιάδα – Κοντόκαλι                              3-0

Αστέρας Πετριτή – Αυγερινός                    6-0

Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2018

Παξοί – Κάβος                                                  1-1

Βολίδα – Θιναλιακός                                     0-3

Αναγ. Περιβολίου – Οδυσσέας                  0-0

Αχιλλέας  – Αστέρας Λιαπάδων                 1-1

 

Βαθμολογία ( 5 αγων.)
Θιναλιακός                              13
ΟΦΑΜ                                     13
Οδυσσέας                               13
Αστέρας Πετριτή                     11

Βολίδα                                      9
Αναγ. Περιβολίου                    8
Ολυμπιάδα                             7

ΑΟ Κάβος                                7
Ατρομ.  Στρογγυλής                6

Αχιλλέας Νυμφών                   5
ΑΟ Παξοί                                 5
Αστέρας Λιαπάδων                 1
Αυγερινός Βαλανειού             0
ΑΟ Κοντόκαλι                          0

 

 

 

Α  ΕΠΣΚ

Αποτελέσματα – Πρόγραμμα  (5η αγων.)

Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2018

Ομόνοια – Εθνικός Περουλάδων                               2-1

Ηρακλής Αγ. Δέκα – Δίας Κασσιόπης      1-0

Όλυμπος – ΑΕ Φαιάκων                                 5-1

Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2018

Κεραυνός Αγ. Νικολάου – Μπενίτσες    0-0

Κένταυρος Αρίλλας – Νέος 2017                                2-2

Μ. Αλέξανδρος – Αστέρας Μωραΐτικων                1-1

ΑΕ Καναλίων – Ατρόμητος Άφρας            5-0

 

Βαθμολογία (5 αγώνες)

Όλυμπος                                              13

Νέος 2017                                           11

Κεραυνός Αγ. Νικολάου                               10

ΑΕ Καναλίων                                     10

Ομόνοια                                              8

Μ. Αλέξανδρος                                                8

Ηρακλής Αγίων Δέκα                     7

Δίας Κασσιόπης                                               7

ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων             7

ΑΕ Φαιάκων                                       6

ΑΠΣ Μπενίτσες                                 6

Αστέρας Μωραΐτικων                   4

Ατρόμητος Άφρας                           0

Εθνικός Περουλάδων                    0

 

 

Β’  ΕΠΣΚ

Αποτελέσματα – Πρόγραμμα  (5η αγων.)

Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2018

Αετός Αγ. Αθανασίου – ΓΕΠ        0-7

ΓΕΘ – Βασιλάτικα                            1-1

Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2018

Κασσιόπη – Αστέρας Σπαρτύλας               4-0

Ηρακλής Σφακ.-Κεραυνός Δραγ.             1-0

ΠΑΟΚ – Θύελλα                                               4-1

Κεραυνός Ποτ. – Ποσειδών Βιτ. 1-4

Ρεπό: ΑΟΚ Φαίαξ

 

Βαθμολογία (5 αγώνες)

ΓΕ Παλαιοκαστριτών                      15

Φαίακας Μαραθιά                         10

ΑΟ Βασιλάτικα                                 10

Ποσειδώνας Βιταλάδων                               10

ΑΟ Κασσιόπης                                  9

ΠΑΟΚ                                                    8

Κεραυνός Ποταμού                        7

Θύελλα                                                                6

Ηρακλής Σφακερών                       6

ΓΕΘ                                                        2

Αετός Αγ. Αθανασίου                    1

Κεραυνός Δραγωτινών                 1

Αστέρας Σπαρτύλα                         0