19 Απριλίου 2024
11.9 C
Corfu

Γ’ Εθνική | “Αδικο” 0-0 του Κρόνου με τον Θεσπρωτό στο Κανόνι

Πριν τρεις μέρες ο Κρόνος απόκτησε τον Βούλγαρο κεντρικό κυνηγό Κάνεφ για να μπορέσει να «λύσει» το πρόβλημα στο σκοράρισμα. Σοφή κίνηση και φάνηκε στο ντέρμπι με τον Θεσπρωτό όπου η κερκυραϊκή ομάδα παρ΄ ότι είχε κατοχή, έφτασε πολλές φορές απέναντι στην αντίπαλη εστία δεν μπόρεσε να σκοράρει, έμεινε στο 0-0 και έχασε δυο πολύτιμους βαθμούς στην έδρα του.

Ακολουθήστε το Start Media στο Google News!

Ο Κρόνος από την αρχή ήταν πιο επιθετικός και απείλησε στο ξεκίνημα δυο φορές σε σουτ του Κοιλιάρα, ενώ στη συνέχεια ο Γκόλιας σκόραρε για το Θεσπρωτό, αλλά είχε έγκαιρα υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ. Ο Κρόνος έψαξε το γκολ σε προσπάθεια του Μουζακίτη και στη συνέχεια του Κοιλιάρα, με τον Πανταζή να σώζει στο 45΄και να κρατάει ανέπαφη την εστία του, το ημίχρονο τελείωσε χωρίς σκορ.

Στην επανάληψη ο  Χαρτσιάς με κεφαλιά απείλησε χωρίς αποτέλεσμα και στη συνέχεια η ομάδα των Αργυράδων κλείνει στην περιοχή του τον Θεσπρωτό, όμως η μπάλα δεν θέλει να μπει στα δίχτυα. Το τελικό 0-0 δεν άλλαξε με τον Κρόνο να έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία, γιατί του ακυρώθηκε γκολ σαν φάουλ, ενώ ζήτησε και πέναλτι.

Κρόνος (Χονδρογιάννης): Ζάχος, Κωστακιώτης, Ανυφαντής, Γραικός (62΄Κονισπολιάτης), Αχείμαστος, Ντατίδης, Χάρτσιας, Χατζηδημητρίου, Παπαστεργίου (70΄Κατσιαμήτας), Κοιλιάρας, Μουζακίτης

Θεσπρωτός (Μουρούτης): Κωνσταντάκος, Σουλιώτης, Πανταζής, Μπέρτσος, Σταυρίδης, Κωνσταντίνου Β., Φούντζουλας, Μπίκας, Γκόλιας (55΄Ποζόγλου), Ευθυμίου, Γώγος