27 Απριλίου 2024
12.9 C

ΑΟΚ ΠΑΕ Κέρκυρα | “Αποστολή εξετελέσθη!!! Να χαίρεστε την εξυγίανση”

Ανακοίνωση εξέδωσε αργά το βράδυ της Κυριακής, μετά την αναμέτρηση της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League ΣΟΥΡΩΤΗ με τον Αστέρα Τρίπολης, η διοίκηση της ΑΟΚ ΠΑΕ Κέρκυρα.

Οι ιθύνοντες του κερκυραϊκού συλλόγου διαμαρτύρονται έντονα για την διαιτησία του ρέφερι Παπαδόπουλου, όπως και το α’ βοηθού, Καραγκιζόπουλου, καθώς θεωρούν ότι ουδέποτε υπήρξε φάουλ στην φάση του 39ου λεπτού από την οποία προήλθε το πρώτο γκολ των φιλοξενούμενων, όπως και το ότι στο 47ο λεπτό το δεύτερο γκολ του Αστέρα Τρίπολης δεν έπρεπε ποτέ να μετρήσει, καθώς ο σκόρερ ήταν σε εμφανή θέση οφσάιντ.

Η ανακοίνωση των διοικούντων την ΑΟΚ ΠΑΕ Κέρκυρα συνοδεύεται και από δύο ενδεικτικές φωτογραφίες, οι οποίες έχουν ληφθεί από την τηλεοπτική μετάδοση της Nova.

Αναλυτικά η ανακοίνωση των «Φαιάκων», η οποία τιτλοφορείται «Αποστολή εξετελέσθη», αναφέρει τα εξής:

«Σε ακόμα ένα παιχνίδι της ομάδας μας γίναμε μάρτυρες των συνεχιζόμενων λανθασμένων αποφάσεων της διαιτησίας. Συγχαρητήρια κ. Παπαδόπουλε για το ανύπαρκτο φάουλ και κάρτα στο 42′ για το 0-1 της φιλοξενούμενης ομάδας. Συγχαρητήρια κ. Καραγκιζόπουλε για το 0-2 στο 47′ με 2 μέτρα οφσάιντ (θα το έδινε και ο Μποροβήλος) της φιλοξενούμενης ομάδας. Κύριοι της ΚΕΔ και της ΕΠΟ να χαίρεστε την εξυγίανση… Καληνύχτα σας!!! Αποστολή εξετελέσθη!!»

Κέρκυρα, Σάββατο 27 Απριλίου: 32 αφίξεις αεροσκαφών από 13 αεροπορικές εταιρείες

Αυξητική τάση παρουσιάζουν οι αεροπορικές αφίξεις στο αεροδρόμιο της Κέρκυρας για το Σάββατο 27 Απριλίου. Πιο συγκεκριμένα, θα πραγματοποιηθούν συνολικά...