Start Media TV | Ράδιο Κέρκυρα 100,1

4 Μαΐου 2024
13.9 C
Corfu

ΑΟΚ ΠΑΕ Κέρκυρα | ”Λευκή” ισοπαλία στην Άρτα σε φιλικό με την Α.Ε. Καραϊσκάκης (video)

Το 0-0 ”σημάδεψε” τις προσπάθειες των παικτών τόσο της γηπεδούχου Α.Ε. Καραϊσκάκης, όσο και του ΑΟΚΚ, στο χθεσινό φιλικό ματς των δύο ομάδων στην Άρτα.

Ακολουθήστε το Start Media στο Google News!

Η αναμέτρηση, η οποία διεξήχθη στο γήπεδο των Αγίων Αναργύρων το απόγευμα της Κυριακής, και έφερε αντιμέτωπες δύο ομάδες που σε λίγες μέρες θα ξεκινήσουν τη σεζόν στο ίδιο πρωτάθλημα, αυτό της Football League.

Εμιλιάνο Βίλα με σουτ λίγο πριν το ημίωρο και Γιάννης Ιωάννου με κεφαλιά πέντε λεπτά πριν το φινάλε του πρώτου 45λεπτου κατέγραψαν τις δύο καλύτερες στιγμές για την ομάδα της ΑΟΚ ΠΑΕ Κέρκυρα.

Στο β’ ημίχρονο, οι “Φαίακες” απείλησαν με τον Γεωργακόπουλο και τον Αναστασόπουλο σε 51′ και 78′ αντίστοιχα, σ’ ένα ματς, πάντως, που δεν υπήρξαν πολλές φάσεις για γκολ και η ”λευκή” ισοπαλία θεωρείται δίκαιο αποτέλεσμα.

ΑΟΚΚ (Δ. Σπανός): Κουτζαβασίλης (58′ Αθανασόπουλος), Αναστασίου (46′ Βέρτζος), Σπίνουλας (46′ Σανδραβέλης), Ιωάννου, Θεοδωράκης (46′ Παναγιωτίδης), Ινάσιο (46′ Κρητικός Ν.), Νίκιτς (46′ Αναστασόπουλος), Κόντος (Ζορμπάς (46′ Σιατραβάνης), Κρητικός Σ. (46′ Γεωργακόπουλος), Βίλα (80′ Λαμπόγλου).

ΑΕ Καραϊσκάκης Άρτας - AOK Κέρκυρα 0-0 (Highlights) | 26-08-2018