26 Απριλίου 2024
10.9 C

Χάντμπολ | ‘Εχασε από τον Δούκα 25-22 ο Φαίακας

Πήγε στην Αθήνα με στόχο να πάρει θετικό αποτέλεσμα ο Φαίακας, αλλά δεν μπόρεσε απέναντι στον Δούκα όπου έχασε 25-22. Το άσχημο ξεκίνημα του Φαίακα που τον άφησε πίσω με 10-2 «μαζεύτηκε» στο τέλος του ημιχρόνου. Και ενώ πάλευε το ματς στην επανάληψη, στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι ήταν πιο ουσιαστικοί και πήραν τη νίκη. Δεν έφτανε η ήττα είχαμε και σοβαρό τραυματισμό του Κουμαραδέλη, το μέγεθος της ζημιάς στο γόνατο θα φανεί μετά από μαγνητική που θα γίνει.

Πεντάλεπτα: 3-0, 5-1, 7-2, 9-2, 10-4, 10-9 (ημχ.), 11-9, 13-11, 15-13, 17-16, 20-17, 25-22

Διαιτητές: Συρεπίσιος – Μερτινιάν. Δίλεπτα: 5 – 6, Πέναλτι: 2/2 – 3/3

ΑΣΕ Δούκας (Μπούνας): Ζαλώνης, Κρητικός 7, Τόμπρος 1, Μελετάκος 1, Καραδήμας, Ζαρίκος, Πανταζής, Τζάνος, Καρακεχαγιάς, Ντούνης 7, Τότος 5, Τζανιδάκης, Μπεκιάρης, Κολλύρης, Μπαλάσκας, Πάνου 4.

Φαίακας (Ριγανάς): Κουμαραδέλης, Δούγιας 6, Δέσπος 1, Κουλούρης, Γιαβασίδης 3, Σκουρτάι, Γεωργαλής, Χερουβείμ 3, Δελλής 5, Όντσεφ 4, Βλαχόπουλος, Χάλαρης, Γιαννακόπουλος, Καραγκιοζίδης, Νάστος.

Σπύρος Πίκουλας

Παναθηναϊκός – Μακάμπι Τελ Αβίβ 95-79: Αντίδραση με ρεκόρ από Κώστα Σλούκα και 1-1 στη σειρά των πλέι οφ πριν το Βελιγράδι

Ο Παναθηναϊκός πήρε την πρώτη του φετινή νίκη κόντρα στη Μακάμπι Τελ Αβίβ, επικρατώντας μέσα στο ΟΑΚΑ με 95-79,...