4 Μαΐου 2024
17.9 C

Premier League: Ήττα – σοκ για την Τότεναμ, 1-3 από την Γουλβς

Η Τότεναμ υποδέχτηκε στο “Wembley” την Γουλβς για την 20η αγωνιστική της Premier League και πήρε το προβάδισμα στο 22′, με τον Χάρι Κέιν να πιάνει ένα… τρομακτικό σουτ εκτός περιοχής με το αριστερό, στέλνοντας τη μπάλα ψηλά στην δεξιά γωνία του Πατρίσιο για το 1-0. Σκορ με το οποίο οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια μετά τα πρώτα 45 λεπτά της αναμέτρησης.

Μετά το 60′ οι Λονδρέζοι έδειχναν να έχουν ξεμείνει από ενέργεια, οι φιλοξενούμενοι κέρδιζαν ολοένα και περισσότερα μέτρα στην επίθεση και στο 72′ ισοφάρισαν με τον Μπολί σε 1-1. Οι Spurs κατέρρευσαν, δεν είχαν κανέναν τρόπο αντίδρασης και στο 83′ είδαν τον Χιμένες να νικάει τον Λορίς για το 1-2! Ο Κόστα στο 87′ ολοκλήρωσε τον θρίαμβο για την Γουλβς του Νούνο Εσπίριτο, στο τελικό 1-3 του “Wembley”.

Η Κάρντιφ “γείωσε” την Λέστερ στο “King Power”, λίγες μέρες μετά τη νίκη των “αλεπούδων” κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι. Ο Καμαράσα βρήκε γκολ νίκης για τους Ουαλούς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, τρίποντο που μπορεί να αποδειχθεί καθοριστικό στην μάχη της επιβίωσης.

Στο… εξάποντο παραμονής, η Φούλαμ ήταν αυτή που χαμογέλασε, καθώς με γκολ του Μίτροβιτς στο 91′ επικράτησε με σκορ 1-0 της Χάντερσφιλντ. Με το ίδιο σκορ η Μπράιτον επιβλήθηκε της Έβερτον, χάρη σε τέρμα του Λοκάντια.

Γουότφορντ και Νιούκαστλ έμειναν στο 1-1 στο “Vicarage Road”, με τον Ροντόν να δίνει προβάδισμα στις “καρακάξες” στο 29′ και τον Ντουκουρέ να ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους στο 82′.

πηγή: sport24

Κέρκυρα: Διακομιδή 26χρονης στην Ηγουμενίτσα

Με μέριμνα του Κέντρου Επιχειρήσεων του Λιμενικού Σώματος-Ελληνικής Ακτοφυλακής διακομίστηκε, από το λιμάνι της Κέρκυρας στο λιμάνι της Ηγουμενίτσας,...