27 Απριλίου 2024
11.9 C
Corfu

Super League 2 | Νέα ήττα της Κέρκυρας, 1-3 από τον Απόλλωνα Λάρισας

Κάτω από άσχημες καιρικές συνθήκες, σε πολύ κακό αγωνιστικό χώρο και μπροστά σε άδειες εξέδρες ο ΑΟΚ Κέρκυρα έχασε δίκαια από τον Απόλλωνα Λάρισας με 1-3. Ήταν η 12η συνεχόμενη ήττα για την ομάδα της Κέρκυρας που παραμένει καθηλωμένη στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ακολουθήστε το Start Media στο Google News!

Ο ΑΟΚ άντεξε στο α΄ μέρος, χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα σε ένα μέτριο ποιοτικά 45λεπτο που τελείωσε 0-0. Στην επανάληψη και πολύ ενωρίς ο Γκουντρουμπής στο 54΄ έκανε το 0-1 και πλέον η πλάστιγγα γύρισε στην πλευρά των φιλοξενούμενων που στο 60΄ με τον Μπιμπάι έκαναν το 0-2 και κλείδωσαν τη νίκη στο 73΄ με σκόρερ τον Μπαστακό. Η Κέρκυρα μείωσε στο 81΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μίσκου.