26 Απριλίου 2024
18.9 C

Την έκπληξη έκανε η Βολίδα αφού νίκησε 1-0 τους Παξούς

Τρία ματς εξ αναβολής έγιναν σήμερα για τα πρωταθλήματα της ΕΠΣΚ  και με αυτά έκλεισαν οι εκκρεμότητες που υπήρχαν σε Α1 και Α κατηγορία.

Για την Α1 στο γήπεδο των Καστελλάνων Μέσης η Βολίδα έκανε την έκπληξη αφού με γκολ του Σωτηρόπουλου στο 38΄ νίκησε την ομάδα των Παξών και πήρε βαθμολογική ανάσα, αφού ξέφυξε από την τελευταία θέση και έπιασε στο πίνακα την Αναγέννηση Περιβολίου στην 11η θέση. Στο άλλο ματς της Α1 που έγινε στο γήπεδο της ΕΠΣΚ ο Νέος 2017 νίκησε με 1-0 τον Αχιλλέα Νυμφών με σκόρερ τον Βλάχο, με τους νικητές να φτάνουν στην 4η θέση τους Παξούς με 25 β.

Τέλος για την Α κατηγορία στο γήπεδο των Αγ. Δέκα η Ομόνοια νίκησε τον Ηρακλή με 2-0 και ανάσανε βαθμολογικά αντίθετα με τον αντίπαλο της που παραμένει χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα.